рк вардар

Пронајдени се 30 резултати на тема „рк вардар“
Ракомет

Големи промени кај вардарци ова лето: Многу си заминуваат, многу нови доаѓаат- ќе биде ли Вардар догодина повторно силен?

Во Вардар ова следуваат големи промени, но газдата на клубот најави дека тимот ќе биде силен и следната сезона, што ако се види според...
Ракомет

Црвено црните се шампиони: Вардаровите ракометари ја одбранија и втората титула оваа година, остануваат уште два пехари

Ракометарите на Вардар ја одбранија титулата во македонското првенство на едно коло до крајот на плејофот, откако со 38:25 го совладаа...