рек битола

Пронајдени се 22 резултати на тема „рек битола“
Вести

Скандал по скандал, битолчани разочарани: Васко Ковачевски мисли дека РЕК Битола му е даден во наследство од татко му

Васко Ковачевски мисли дека РЕК Битола му е даден во наследство од татко му, па има право да брка, да прераспределува од едно работно...
Вести

Стоилковски: Втор прекин во блокот два на РЕК БИТОЛА за 20 дена како е ставен во функција по редовниот ремонт кој чинеше неколку милиони евра

РЕК Битола повторно во прекин! Блокот 2 е надвор од погон. Причина е експлозија во 6 КВ напонска келија за напојната пумпа. Блокот сигурно...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Криминалниот картел ја приватизира државата, постои сомнеж дека фирмите на Заеви преку РЕК Битола земаат пари од државниот Буџет

Криминалниот картел ја приватизира државата. Постои сомнеж дека фирмите на Заеви преку РЕК  Битола земаат пари од државниот Буџет,...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Поради незнаењето и неспособноста на криминалниот картел на власт, РЕК Битола повеќе од 10 часа е нефункционална

Од ВМРО-ДПМНЕ обвинуваат дека поради незнаењето и неспособноста на криминалниот картел, РЕК Битола 10 часа е нефункционална -Неспособноста...
Вести

Мицкоски соопшти нов криминален скандал на власта: Наместо во џебовите на работниците, парите завршуваат на сметки на приватна фирма

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во гостувањето во Алфа Телевизија откри нов скандал на раководните лица во РЕК Битола...
Вести

Јанушев: Власта е фатена во милионски криминал кој не може да го сокрие, Обвинителството да отвори истрага и да утврди кривична одговорност за сите вмешани

Дали под откривањето на мега скандалот, кој отвара сомнеж за местење на 320 милионски тендер за ископ на јаглен во РЕК Битола за фирмата...
Вести

Коњановски: Вработените во ЕЛЕМ и РЕК Битола се директни жртви на партизацијата, СДСМ се однесува со институциите како своја приватна сопственост

Раководството на РЕК Битола деновиве на најгруб начин удри и врз вработените во претпријатието. Изминатиот период на над 300 вработени...