реал мадрид

Пронајдени се 200 резултати на тема „реал мадрид“
Фудбал

Реал очајнички бара замена за Роналдо: Откако беа одбиени од неколку ѕвезди, сега ќе купуваат од Валенсија за 60 милиони евра

Реал Мадрид цело лето очајнички се обидува да најде замена за својата до минатата сезона прва ѕвезда, Кристијано Роналдо, кој замина...
Фудбал

РОНАЛДО ЕФЕКТ: Сантијаго Бернабе празен на отворањето на сезоната, девет години бројката не била вака катастрофална (ФОТО)

Реал Мадрид вчера вечер сезоната ја отвори со победа од 2:0 над Гетафе, а головите на отворањето на својата етапа во Ла Лига ги постигнаа...