протести

Пронајдени се 12 резултати на тема „протести“
Вести

Македонците од целиот свет се обединија против промена на името на државата и законот за двојазичност (ФОТО)

Македонците во светот се обединуваат под движењето #НиеСмеМакедонија за заштита на македонскиот идентитет, јазик и име, како и за унитарноста...
Вести

Грци во униформи на андартите, кои ги палеа македонските села во Егејска Македонија – протестираа во Солун против Македонија (ФОТО)

Грци во униформи на андартите од 19 век, кои ги палеа македонските села во Егејска Македонија, ги колеа и протеруваа Македонците вчера...