протести

Пронајдени се 42 резултати на тема „протести“
Вести

Балканските медиуми за синоќешните протести: Бруталност на македонската власт, тепале и старци, жени и деца (фото)

Медиумите од соседството на големо пишуваат за синоќешните протести и полициската бруталност која следуваше пред македонското Собрание....
Вести

Владата преку свои инсталации сака да создаде нов крвав 27. април за да ја деградира демократската борба против капитулацијата на Заев

Веќе неколку дена голем број граѓани протестираат и го изразуваат својот револт против одлуката да се потпише капитулантскиот договор,...
Вести

Шекеринска за граѓаните кои протестираат против промена на името: Тоа не е народ, тоа се платеници под психоза (ВИДЕО)

Министерката за одбрана на Република Македонија и вицепремиерка во владата на Заев, Радмила Шекеринска, го повтори ставот на Владата...
Вести

Полицијата спречила демонстранти да стигнат до Псарадес каде се потпиша договорот со Грција, повредени неколку лица

Неколку лица се повредени, во инцидентите што речиси четири часа траеле во селото Писодери во близина на Псарадес за време на протестот...