Прилеп

Пронајдени се 46 резултати на тема „Прилеп“
Вести

Мицкоски од Прилеп: Скапо ја плаќаме неспособноста на владата, нивното незнаење и криминалните амбиции- затоа ајде на 2 јуни да го означиме почетокот на нивниот крај

Денес бев во градот херој Прилеп кој многу дал за Македонија, место на комитскиот и партизански непокор и пркост, напиша претседателот...
Општини

Скандал во прилепските градинки: Како политички се сместуваат децата во градинките, а Министерката молчи? (ФОТО)

Во графата мајка кај дел од дечињата стои: ТЕНДЕРИ, Валентин, УЈП, Миле, затвор, пазари…., покажуваат списоците кои беа испратени до нашата...
Општини

Ристоски: Непотизам на секоја страна- дали ова беше програмата на градоначалникот за враќање на младите во Прилеп?

Од Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Прилеп обвинуваат дека изминуваат 6 месеци од кога СДСМ и Илија Јованоски се на чело на Локалната...
Општини

Советниците на СДСМ во Прилеп изгласаа: Закупот на тезги за пазарџиите поскапува за 500% и ќе изнесува 2500 денари 

Советниците на општина Прилеп со мнозинство гласови на СДСМ и коалицијата, донесоа одлука за утврдување на надомест за пазарните услуги...