петре шилегов

Пронајдени се 114 резултати на тема „петре шилегов“
Скопје

Повторно сеча на дрва во Скопје: Шилегов ветуваше европска зелена престолнина, а испорачува исчезнување на зеленилото (ВИДЕО)

Продолжува уништувањето на зеленилото во Скопје. Неколку децениски дрва утрово се жртва на сеча во скопската општина Карпош, иако ветувањето...
Вести

Само во Скопје комарците умираат од старост, Шилегов прскал со средство набавено од Коце, за кое тогаш тврдеше дека е токсично

Веројатно Скопје е единствениот главен град во Европа каде комарците се осудени да умрат од старост, се дел од шегите на социјалните...
Скопје

Моторџиите излегоа на протест, побараа од градоначалникот да ја повлече одлуката за плаќање паркинг за мотори (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Одлуката на градоначалникот Петре Шилегов и градската администрација да воведат плаќање паркинг за мотори предизвика бура реакции...
Скопје

Шилегов уште еднаш потврди дека ќе се плаќа паркинг за мотори, а и обвини дека лажеле тие кои велеле дека ќе се плаќало

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов вчера кажа дека ќе воведе нова давачка за граѓаните, а таа е плаќањето на паркинг за мотори....
Скопје

ВМРО-ДПМНЕ: Однесувањето на Шилегов има намена да ја дефокусира јавноста од неговото неработење, советниците ќе поднесат интерпелација за работата на Јанчева

ВМРО-ДПМНЕ го осудува говорот на омраза и навредите упатени од градоначалникот на град Скопје Петре Шилегов. -Тие не само што се израз...
Скопје

Шилегов со улични навреди кон советниците на опозицијата, Коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ ја напушти седницата, интерпелација за Јанчева

Поставувањето на советничките прашања заврши пред време откако градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов во еден момент од расправата...