остров

Пронајдени се 7 резултати на тема „остров“
Познати

Ќе подзинете од проѕирната вода и погледот- еве каде Колинда по Мундијалот во Русија ќе летува со семејството (ФОТО)

Откако стана мега ѕвезда во светски рамки за време на Светското првенство во Русија хрватската претседателка Колинда Грабар Китаровиќ...
Занимливости

Снаодливи луѓе: Во оваа земја алкохолот е забранет дури и за Нова година, но тие најдоа одличен начин да ги изиграат правилата (ФОТО)

Група Новозеланѓани во неделата попладне направиле мало песочно островче кај градот Таируа на полустровот Коромадел, како би избегнале...