орце ѓорѓиевски

Пронајдени се 27 резултати на тема „орце ѓорѓиевски“
Вести

Ѓорѓиевски: Полицијата молчи со денови, Никола не е статистички податок, тие што посегнаа по животот на млад човек, ќе посегнат пак

Денеска на КАРИЛ почина 21 годишниот Никола Саздовски, кое на 29-ти јуни беше претепано во скопската населба Автокоманда. На социјалните...
Вести

Ѓорѓиевски: ВМРО-ДПМНЕ ќе ги искористи сите демократски средства и ќе се спротивстави на овој капитулантски договор  

Орце Ѓорѓиевски, член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во денешното негово гостување во емисијата Алфаплус на ТВ Алфа нагласи дека...
Вести

Ѓорѓиевски: МВР им се заканува на полицајците со откази доколку не прифатат прераспределување на пониски позиции

Со прифаќањето на капитулантскиот договор со соседна Грција, СДСМ и нанесе огромна политичка штета на Република Македонија, а со криминалното,...
Вести

Ѓорѓиевски: Поради политичките пазарења на СДСМ со специјалните полициски единици загрозена е безбедноста на граѓаните

Од ВМРО-ДПМНЕ обвинуваат дека СДСМ ја загрози државата на политички, економски, а сега ја доведува во опасност и на безбедносен план. -Без...
Вести

Ѓорѓиевски: Заев не негираше дека компанијата на неговиот брат „Тотал Инжинеринг“ располагала со механизација за ископ и превоз на јаглен

Власта започна сама да се плетка во сопствената криминална мрежа. Од позициите кои ги застапуваа пред некој ден дека немаат ништо фирмите...
Вести

Ѓорѓиевски: Заеви да кажат чии се камионите кои транспортираат јаглен со струмички таблици, обележани со битолска фирма

Членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Орце Ѓорѓиевски денеска обвини дека криминалот и корупцијата се канцер на македонското општество. Постојат...
Вести

Ѓорѓиевски: Функционерите во владата бесрамно трпаат десетици милиони евра, Заев и Анѓушев да одговорат за колку е зголемен нивниот имот

Нашите граѓани осиромашуваат, државата се задолжува, а функционерите во владата бесрамно трпаат десетици милиони евра. Криминалниот...
Вести

Ѓорѓиевски: Криминалниот картел на власт на чело со Заев откако ја презеде власта континуирано го зголемува своето богатство

Криминалниот картел на власт на  чело со Зоран Заев, откако ја презеде власта континуирано го зголемува своето богатство, изјави на...
Вести

Ѓорѓиевски: Каде завршуваат 13 милиони од 21 милионскиот договор склучен во четири очи помеѓу РЕК Битола и СВ – Инвест?

До нас стигнаа информации кои покажуваат како се вршеле исплатите на работниците ангажирани преку СВ-Инвест за потребите на РЕК Битола,...
Вести

Ѓорѓиевски: На повидок уште еден скандалозен и сомнителен договор- Дали АД ЕЛЕМ работи за интересите на СДСМ наместо за граѓаните?

Дали е на повидок уште еден скандалозен и сомнителен договор во АД ЕЛЕМ? Зошто раководството на АД ЕЛЕМ наместо да спроведе транспарентна...
Вести

Ѓорѓиевски: Нухиу од позиција на министер и заменик министер за внатрешни работи, не преземал ништо со цел неутрализирање на вооружени групи во Чаир

Дали има вооружени групи во Чаир и околу Скопје или заменик министерот во МВР, Агим Нухиу се обидува да му угоди на СДСМ, да се спаси од...
Вести

Ѓорѓиевски: СДС ја зароби државата, а улиците ги препушти на криминалците- Спасовски ја претвори МВР во нефункционална институција

Социјалдемократскиот сојуз ја зароби државата, а улиците на Скопје ги препушти на криминалците. Нарушена е безбедноста и граѓаните...
Вести

Ѓорѓиевски: Без потпишан указ од страна на претседателот на РМ нема закон, а доколку некој се дрзне да го прекрши Уставот ќе сноси и кривична одговорност

Неуставниот, неприменлив и штетен закон за двојазичност, Социјалдемократскиот сојуз и ДУИ на сила и шверцерски го истуркаа во Собранието,...
Вести

Закани до членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ: „Ќе ве избркаме од тука“, „Немој ти да кажуваш“, „Ќе ја правиме албанска држава“

Закани по животот пристигнале во приватни пораки на социјалните мрежи на профилот на членот на извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Орце...