Никос Коѕијас

Пронајдени се 137 резултати на тема „Никос Коѕијас“
Вести

Ципрас по оставката на Коѕијас со порака до Македонија: Нема да прифатиме ваша интеграција во ЕУ и НАТО со уставното име!

Сакам да ги охрабрам соседите да продолжат со процесите, смело и решително да го направат одлучувачкиот чекор во завршување на обврските...
Вести

Арсовски: Фактот што Коѕијас нè ословува со Северномакедонци, а Заев и Владата молчат е најголем доказ дека Заев се откажал и од идентитетот

Министерот за надворешни работи на Република Грција, Никос Коѕијас, потврди дека со капитулантскиот договорот кој го потпиша Зоран...