никола србов

Пронајдени се 8 резултати на тема „никола србов“
Вести

Србов: Судијката Кацарска е пример што се човек треба да стори за едно обично унапредување и стотина евра повисока плата

Изминатиот период низ медиумите следам на што се нафатила судијката Кацарска во случајот „Тенк“ каде е обвинет Никола Груевски. Од...
Вести

Србов: Брисел, Лондон и Вашингтон биле, сѐ и ќе останат наши стратешки партнери- спорот кој Грција го има со нашето уставно име се храни исклучиво од Москва

После денешната закана од страна на Русија, која безмалку ни се закани со војна, потребно е да се разбијат многу митови во македонското...
Вести

Србов: Со штетниот договор Македонија се обврзува на нелогични и потценувачки отстапки, а Бугарија нема никакви обврски

ВМРО-ДПМНЕ смета дека односите со соседна Бугарија треба да се унапредуваат и продлабочуваат на секое поле. Овие односи треба да се...