никола груевски

Пронајдени се 149 резултати на тема „никола груевски“
Вести

Столтенберг со мерцедесот за кој му се суди на Груевски ќе помине покрај народот кој протестира за поддршка на екс премиерот

Пред апелациониот суд во Скопје во знак на револт на постапувањето против Никола Груевски, почна да се собира народ, иако Груевски не...
Вести

Поради низа законски повреди бранителите бараат Апелација да ја укине пресудата за „Тенк” и да го врати предметот на повторно судење

Суштествени повреди на кривичната постапка, повреда на Заштита на приватноста, според тоа како се прибавени аудио материјалите, апсолутната...
Вести

Груевски: Со демантот на моите тврдења, Апелација за жал само го потврди она што го објавив, а тоа и на дело ќе се покаже

Поранешниот премиер на Република Македонија, Никола Груевски, вчера на прес конференција кажа дека денеска Апелациониот суд ќе му донесе...
Вести

Апелација ја продолжува седницата за пресудата на Груевски, одбраната нема да присуствува велејќи дека веќе е донесена политичка одлука

Апелацискиот суд денеска треба да ја продолжи јавната седница за жалбата на првостепената пресуда за Никола Груевски и Ѓоко Поповски...
Вести

Груевски: Власта води политичка хајка, а судиите работат под притисок- мене не ме суди судот, туку политиката

Почесниот претседател на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник во Собранието на РМ, Никола Груевски денеска најави дека утре нема да се појави во Апелацискиот...
Вести

„Траекторија“: Груевски и Јанакиески се бореле да ја намалат цената на градба на автопатот и да градат повеќе македонски фирми

Денес се одржа продолжение на судскиот процес наречен „Траекторија“, а поврзан со изградбата на автопатиштата Скопје – Штип и Кичево...
Вести

Груевски за договорот со Грција: Прочитајте го сите, пред да поверувате на разни тврдења и интерпретации (ЦЕЛОСЕН ТРАНСКРИПТ)

Го прочитав текстот на договорот со Грција, објавен во медиумите. Во меѓувреме прочитав дека владата веќе го усвоила на вонредна владина...
Вести

Груевски: Владата и СДСМ да престанат да ги кочат градбите и развојот на Македонија за да покажат дека се почнува од нив

Поранешниот премиер и почесен претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски на социјалните мрежи пишува дека следна епизода после оваа...