никола димитров

Пронајдени се 20 резултати на тема „никола димитров“
Вести

Димитров лаже дека двете страни биле подеднакво незадоволни: Националистите од Софија го поддржаа договорот за менување на македонската историја

Никола Димитров ја лаже македонската јавност дека договорот ги покрива нашите најважни национални интереси и ниту ние, ниту Бугарија...
Вести

Заев го напушта принципот на преговори под капата на ОН: Димитров и Коѕијас ја преземаат палката од преговарачите Наумовски и Василакис

Епилогот од вчерашната тајна средба на Димитров и Коѕијас во хотелот ,, Македониа Палас’’ во Солун ќе бидат работни групи кои ќе работат...