мвр

Пронајдени се 114 резултати на тема „мвр“
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ не само што молчи за неправдата и свирепите убиства, туку и ги прикрива сторителите, а загубените живот станаа само обична статистичка бројка во црните билтени на МВР

Правда нема за Никола Саздовски и неговото семејство. Правда нема за убиениот фудбалер Мартин Јанушев и неговото семејство. Правда...
Вести

Арсовски: Зошто МВР и Спасовски го кријат третиот обвинет од случајот Саздовски, дали се создаваат околности за бегство на убиецот?

МВР веќе четврти ден го крие третото лице кое што било соучесник во злосторството и убиството на малиот Никола Саздовски – Саздо....
Вести

Лицемерието на Оливер Спасовски: Поважен му е бројот на фанови на Фејсбук отколку вистината за убиениот Саздовски

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, три дена молчи за убиството  на Никола Саздовски Саздо, не се појавува ниту во медиуми,...
Вести

Кадетите протестираа пред МВР: Зошто Спасовски не ни дозволува средба на која ќе ни објасни зошто немаме договори за вработување?

Кадетите од генерацијата 2017/18 денеска повторно излегоа на протест пред Министерството за внатрешни работи за да го изразат својот револт...