мпц

Пронајдени се 12 резултати на тема „мпц“
Вести

Г.г. Стефан: Да продолжиме по патот на Господа, да ја чуваме чистотата на верата, грижејќи се и бранејќи ги нашите духовни и национални вредности и посебности

 Поглаварот на Македонската православна црква – Охридска архиепископија, г.г. Стефан до сите верници од православна вероисповед...