македонија

Пронајдени се 46 резултати на тема „македонија“
Ракомет

Младото момче од Битола стана вистински бомбардер: Кој е Филип Кузмановски, херојот на Македонија против Црна Гора

Со бројот 18 на грбот, бројот кој пред него го носеше еден од најдобрите ракометари во историјата на Македонија, Наумче Мојсовски, херојот...
Ракомет

Хрватите ги сакаат Македонците: Не ни требаат скржавите Словенци, подобро Македонија да оди понатаму (ФОТО)

Македонија на стартот ја победи Словенија на првиот натпревар од Европското првенство, а покрај одличниот резултат на нашите ракометари,...
Ракомет

Тивкиот Шпанец со својот симпатичен македонски јазик реди големи и историски успеси- кој е големиот Раул Гонзалез?

Во 2014 година тивко и без никаква помпа на клупата на Вардар пристигна Раул Гонзалез, дури и може да се каже дека многумина беа разочарани...
Ракомет

Најдобрите моменти од вчерашниот натпревар: Како ЕХФ ја виде големата победа на Македонија против Словенија (ВИДЕО)

Македонската ракометна репрезентација вчера стигна до голема победа против секогаш незгодниот противник Словенија. Како и селекторот...