мајка

Пронајдени се 15 резултати на тема „мајка“
Занимливости

И пукнал воденикот во 22 недела од бременоста: Мајката ја направила оваа неверојатна работа за да го спаси бебето

Луиз Адамс и нејзиниот сопруг Џејк во 22 недела од бременоста доживеале вистински пекол, кога нејзиниот воденик изненадно пукнал. Лекарите...
Занимливости

Ми кажа дека моето бебе е многу убаво, а потоа доживеав пекол- болна исповед на мајка која останалa без своето дете

Вилијамс (52) од Вашингтон веќе 35 години не знае што се случило со нејзината ќерка, која е грабната кога имала само три месеци. Во потресната...
Занимливости

Мајка оставила замотано бебе пред болница: Лекарите се шокирале кога виделе што има под ќебето (ВИДЕО)

Нема поголема тага од тоа мајка да го напушти своето тек родено дете. За жал многу деца завршуваат во дом, надевајќи се некое друго семејство...
Занимливости

На 21 година родила син, а немала ниту работа ниту куќа: Го дала на посвојување, а 7 години подоцна го побарала и следел шок (ВИДЕО)

Крис Смит родила дете на 21 година. Немала ниту работа, ниту куќа, а кога нејзиното бебе наполнило три година, ја донела најтешката одлука...
Занимливости

Како не ти е срам со дете во рака така да се облекуваш: Млада мајка нападната поради својата облека (ФОТО)

Популарната австралиска блогерка, 27 годишната Стиви Ники доживеала голема непријатност во текот на една прошетка со детето во раце. Кон...
Занимливости

Овие близначки се најубави на светот, но многумина “удрија“ по нивната мајка и се згрозени од овој детаљ (ФОТО)

Леа Роуз и Ава Марија живеат во Лос Анџелес, и веќе имаат 139.000 обожаватели на социјалните мрежи. Нивната мајка Џеки почна да поставува...