Лондон

Пронајдени се 39 резултати на тема „Лондон“
Занимливости

Невообичаена сцена во една од најголемите европски метрополи: Минувачите гледаа како змија јаде гулаб (ФОТО)

На улиците во Лондон забележана е една невообичаена  сцена. Имено, граѓаните имале прилика да видат како змија јаде гулаб. Фотографијата...