Косово

Пронајдени се 90 резултати на тема „Косово“
Фудбал

Швајцарците Шаќири и Џака со тешка провокација до противникот на СП: Нашето Косово војуваше со Србија, ќе гриземе до победа

Нашето Косово беше во војна со Србија, затоа натпреварот со Србите ќе биде посебен, порачува Швајцарецот со албански корена Џердан Шаќири,...