Кочо Анѓушев

Пронајдени се 58 резултати на тема „Кочо Анѓушев“
Вести

ЕДС демантира: Неточни се објавените информации дека грчкото обвинителство отворило истрага за компанијата ЕДС ниту пак за претходниот сопственик Кочо Анѓушев

Компанијата ЕДС, која е во целосна сопственост на грчката државна компанија за електродистрибуција, остро ги демантира наводите изнесени...
Вести

Арсовски открива скандал: Дали вицепремиерот Анѓушев учествувал во криминал со кој што ја оштетил државата за над милион евра?

Нема ден да помине без скандал на Владата на СДСМ, обвинува портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски. -На повидок е нов скандал кој Владата...
Вести

Арсовски: Заканите на Анѓушев се резултат на нервозата затоа што граѓаните ги дознаваат неговите лични дилови со грчката влада и компании

Заканите од страна на Кочо Анѓушев се само резултат на неговата нервоза затоа што граѓаните ги дознаваат неговите лични дилови со грчката...
Вести

Арсовски: Грчките медиуми се погласно зборуваат дека продажбата на компанијата ЕДС на грчката компанија е криминална

Кочо Анѓушев доживува меѓународна слава благодарение на продажбата на неговата фирма ЕДС на грчка влада. Грчките медиуми се погласно...
Вести

Заев го осуди Анѓушев по инцидентот со новинарите: „Тој како професор често го користи фломастерот“

Премиерот Зоран Заев го осуди однесувањето на вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев кој на брифинг фрли фломастер кон новинарите. -Разговаравме...
Вести

Афера ја тресе Грција: Компанијата која му плати на Анѓушев 4,8 милиони евра била пред банкрот, опозицијата се сомнева во политички поткуп

Многу прашања, но и јасни обвинувања пристигнаа од грчката опозиција во врска со “скандалот за поткуп”, кои произлегоа од скандалот...
Македонија

Скандалите продолжуваат: Компаниите на Анѓушев се омрсиле со 4 нови државни бизниси, тој излажа дека нема да работи со државни институции 

Фирми на Вицепремиерот Кочо Анѓушев и покрај ветувањето дадено пред граѓаните дека неговите фирми нема да учествуваат на државни тендери,...