Кичево

Пронајдени се 14 резултати на тема „Кичево“
Вести

Владата и ЕЛЕМ прават еколошки геноцид на Кичево: Согоруваат пепел во ТЕЦ Осломеј, канцерогена маса над градот (ВИДЕО)

Здравјето на граѓаните изгледа не е приоритет за власта во Република Македонија, здравјето и животот на кичевчани и граѓаните од околината...
Вести

Сајкоски со повик до кичевци: Време е да кажеме стоп, на 2-ри јуни масовно да се собереме пред Владата на Република Македонија

Помина точно една година од катастрофалното владеење на СДСМ во нашата татковина Република Македонија. Една година застој, една година...
Општини

Фатмир Дехари, кој сега е познат и како “командант Струмица”, за четири години касата на фирмата “Ас сењак” ја наполни со над 2 милиони евра?!

Општина Кичево, од општина која треба да биде во служба на граѓаните, стана општина која е во служба на одредени бизнис кланови, кланови ...