кавадарци

Пронајдени се 59 резултати на тема „кавадарци“
Вести

ВИДЕО: Силен контраст меѓу посетеноста на владините „журки“ за промена на името и маршот на ВМРО-ДПМНЕ во Кавадарци

Детектиравме силен контраст меѓу две случувања во државата. Ги поврзува времето, двете се случија во помалку од 24 часа и двете се случија...
Општини

ВМРО-ДПМНЕ ОК Кавадарци: Ние кавадарчани веќе еднаш кажавме дека не се согласуваме со погубните и катастрофални политики на СДСМ и Заев

Република Македонија е заробена од Зоран Заев и неговиот криминален картел на власт. Државата со Заев го достигна дното на секое поле....
Вести

Мицкоски: Нема ниту датум за преговори со ЕУ, ниту безусловна покана за НАТО затоа што имаме неспособна влада, повикувам на протест во Кавадарци, во недела во 13 часот

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во своето видео обраќање истакна дека дошле на власт со ветување за подобар живот и...
Вести

Кавадарчани масовно се упатуваат кон Скопје со порака до СДСМ и Заев: Доста го понижувате и манипулирате македонскиот народ

Граѓаните од општина Кавадарци доаѓаат на големиот сенароден протест во организација на ВМРО-ДПМНЕ кој вечерва ќе се одржи во 20 часот...