јувентус

Пронајдени се 123 резултати на тема „јувентус“
Фудбал

Роналдо: Јувентус е чекор напред во мојата кариера, му благодарам на еден од најголемите клубови во светот што ми даде шанса

Во прес центарот на Алијанц стадионот во Торино, официјално презентиран пред новинарите и фудбалската јавност беше Кристијано Роналдо,...
Фудбал

Роналдо денот во Торино продолжува: Јувентус објави ново ексклузивно видео- Кристијано се запозна со соиграчите (ВИДЕО)

Во Торино во таборот на Јувентус, денеска е ЦР7 денот, така управата го најави доаѓањето на Кристијано Роналдо во нивниот клуб. Клубот...
Фудбал

Роналдоманија во Торино: Каде и да тргне околу Кристијано е гужва- остана уште промоцијата, еве што правеше досега (ФОТО+ВИДЕО)

Фудбалскиот клуб Јувентус вечерва на „Јувентус Арена“ во Торино ќе го претстави најголемото засилување во историјата на клубот- Португалецот...
Фудбал

Не баш сите се среќни за трансферот на Роналдо во Јувентус: Реакцијата на овој фан на Интер стана хит низ целиот свет (ВИДЕО)

Од вчера и официјално Кристијано Роналдо е фудбалер на Јувентус. Сумата за која тој пристигнува е 105 милиони евра, која торинскиот клуб...
Фудбал

Рома со провокација го пречека Роналдо- еве како најголемиот ривал на Јувентус му посака добредојде на најдобриот (ФОТО)

Само неколку минути откако Јувентус го потврди трансферот на Кристијано Роналдо, Рома на Твитер на интересен начин му посака добредојде...