името

Пронајдени се 55 резултати на тема „името“
Вести

ВИДЕО: Пред изборите во 2016 тврдеше дека се нема родено човекот кој ќе го промени Уставот, сега Заев прифати промена на уставното име! 

Човекот кој не сакаше да дискутира за промена на Уставот кога беше опозиција, сега од функција на премиер ги направи сите отстапки кои...
Вести

Даскаловски: Владата да покаже издржани позиции, ние имаме достоинство, идентитет и име кое не смееме да го продаваме

Македонската влада да покаже издржани позиции во преговорите за името со Грција, вели во изјава за Канал 5 телевизија професорот и политички...