игор јанушев

Пронајдени се 51 резултати на тема „игор јанушев“
Вести

Јанушев: Заев одлучи на сила да турка прашање кое е бесмислено и повеќезначнo за да ја покрие капитулацијата во преговорите со Грција

Бледите и стерилни прес конференции на Заев не може да ја покријат трагедијата што и се случува на Република Македонија изминатите...
Вести

Јанушев: Парламентарното мнозинство се обидува со сила да протурка прашање кое е безсмислено, повеќезначно и манипулативно

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ во денешната изјава пред законодавниот дом истакна дека продолжува самоволието на парламентарното...
Вести

Јанушев: СДСМ се свесни дека ја изгубија поддршката од народот и оти не можат да го испорачаат тоа што го ветиле

СДСМ  се веќе свесни дека ја изгубија поддршката од народот и дека веќе им станува невозможно и тешко да го испорачаат тоа што го ветиле.  Дебаклот...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ од денес ја почнува акцијата „Лето за Македонија“- 1.500 тимови на партијата ќе допрат до секој еден граѓанин

Државата е заробена од страна на криминалниот картел наречен СДСМ. Картелот ја уништува Република Македонија на секое поле. Економијата...
Вести

Јанушев: Jавно го прашуваме Заев што значи она „М“ во неговата изјава, дали се срами да го каже името Република Македонија

Нашиот став го имаме многу пати кажано во минатиот период, ние сме против капитулантсткиот договор со кој се врши распродажба на националните...
Вести

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ не присуствува на денешната седница: Нема да бидеме соучесници во капитулацијата- со Договорот се деградираат македонските граѓани

Денес власта преку незаконска процедура со грубо кршење на правните прописи сама го носи Договорот со Грција кој во својата суштина...
Вести

Јанушев: Структури на СДСМ изминатиот период имале средби со криминалното подземје, со цел да создаваат немири на протестите против промена на името

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев во гостување во вестите на телевизија Алфа, истакна дека, опозицијата има сериозни...
Вести

Јанушев: Со договорот со Грција ќе бидат променети учебниците, се брише целата македонска нација и се што досега постоело

Со договорот со Грција ќе бидат променети учебниците. Се брише целата македонска нација и се она што постоело. Со ова се создава една...
Вести

Јанушев: По вина на Заев и СДСМ ќе се учи историја напишана од грчки научници- Солун ќе биде Тесалоники, родниот Кукуш на Гоце Делчев ќе биде Килкис

Денес Атина со помош на Зоран Заев го завршува тоа што не успеа цели 100 години. Наскоро по вина исклучиво на Зоран Заев и СДСМ – идните...
Вести

Јанушев: Зад кукавичкиот напад на партиското седиште стојат инсталации на власта со цел да ја втурнат ВМРО-ДПМНЕ во насилно сценарио, по што сакаат да ја делегитимираат во борбата против смена на името

Синоќа беше нападнат и кукавички каменуван централниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ, инфрмира генералниот секретар на партијата, Игор Јанушев. -Нападот...
Вести

Јанушев: Граѓаните масовно ќе го искажат незадоволството од катастрофалните политики на владата која ја води државата кон пропаст

Очекуваме да имаме огромен, масовен протест каде сите граѓани, без разлика на нивната верска, национална или партиска припадност ќе...
Вести

Јанушев повика: Граѓаните да излезат на антивладиниот протест и да им порачаат на СДСМ и Заев дека е време да заминат во историјата

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ во вечерашниот дуел на Телевизија 24 ги повика граѓаните заедо со неговата партија утре да излезат...
Вести

Јанушев: Граѓаните трпат притисоци и закани да бидат предомислени да излезат на сенародниот масовен протест, но народот повеќе не се плаши и нема што да изгуби

Ветуваа живот за сите граѓани, а донесоа живот само за Заев, за Вицето, за Анѓушев, Шекеринска, Спасовски. Сите останати едвај преживуваат,...