игор дурловски

Пронајдени се 25 резултати на тема „игор дурловски“
Вести

Дурловски една година по апсењето: Ме обвинија дека единственото нешто за кое искрено сум се борел – сум го загрозил, и тоа терористички

Оперскиот пејач Игор Дурловски, кој е еден од обвинетите за настаните во Собранието од 27 април, преку социјалните мрежи се огласи по...
Вести

Власта ќе суди уметници, оперски пејач, режисер, пратеници за тероризам, додека вистинските терористи се на слобода

Денеска во Основниот суд Скопје 1 продолжува судењето на обвинетите за тероризам поради настаните од 27 април во Собранието на Република...