христијан мицкоски

Пронајдени се 980 резултати на тема „христијан мицкоски“
Вести

Мицкоски: Димитров треба да понесе одговорност и да ја напушти министерската функција, очекувам наскоро интерпелација за Спасовски

Зарем има поголем доказ да си ја наречеш сопствената нација искомплексирана нација. Зарем треба да покажеме материјален доказ поголем...
Вести

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ има изготвено економска програма која ќе одговори на најголемиот дел од реалните потреби и проблеми на граѓаните

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денес оствари средба со претставниците на Сојуз на Стопански Комори на Македонија...
Вести

„Итна оставка од неколку министри, стоп за зголемување на даноците, гасификација, независно тело“-Мицкоски ги испорача барањата до власта

Во Кочани вчера беше одржан протестен марш организиран од страна на ВМРО-ДПМНЕ. Пред граѓаните се обрати лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан...
Вести

Мицкоски: Против народот никој не успеал да победи, криминалната власт ќе одговара за црнилата и темнината кои ги донесе во Македонија

Денеска дојде време полошо од времето на комунистичка Југославија. Ако го спомнеш името Македонија ќе те прогласат за антиевропеец,...
Вести

Мицкоски: „За заедничка Македонија“ 80 дена мирно протестираше затоа што луѓето знаеа дека кога Заев ќе формира влада следува црн живот

Ќе не убедуваат дека овие од 27-ми април биле со маските. Не бре луѓе, тоа се патриоти, загрижени луѓе, кои што тоа време 80 дена маршираа...
Вести

„Наместо министерот да поднесе оставка по смртта на пациентот за кој немаше терапија, тој изјавува дека човекот немал среќа“

Каде се оние 100.000 денари плата за македонските доктори? Шеташе Заев по плоштадите и ветуваше брда и долини, ветуваше мед и млеко, обвини...
Вести

Мицкоски: Ни донесоа црнила и темнина, но ќе дојде денот кога ќе се срамат и ќе одговараат пред судот на народот

Слушам за многу закани и уцени, од “животот“ кој дојде во Македонија, а пекол ни го направија секојдневието. Дојде време полошо од времето...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ со комеморативна седница во чест на Георгиевски: Аналитичкиот центар на партијата ќе го носи негово име

Денес во седиштето ВМРО-ДПМНЕ се одржа комеморативна седница во чест на Неговата екселенција, професорот, Љубиша Георгиевски. При самата...
Вести

Мицкоски за Свети Климент: Неговото дело е вградено во секоја буква која што ќе ја напишеме и во секој збор што ќе го изговориме

На граѓаните на Република Македонија, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски им го честита големиот Христијански празник – Св. Климент...
Вести

„Имаме неуспеси, црнила во секое поле, имаме нарачано судство и обвинителство, но тоа нема да не направи послаби, туку посилни“

Денеска бев на отворањето на новиот штаб на Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Бутел, каде имав средба со нашето членство, поддржувачи...
Вести

Мицкоски: Нема прогон, нема притисок кој може да го покрие она што станува заштитен знак за оваа влада- црнилата

Вечерва бев во посета на општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Кисела Вода и таму секогаш најубаво може да се почуствува енергијата на народот...
Вести

„Покрај нарачаното „Кацарска судство“ и „Русковска обвинителство“ денес видовме и нарачани сведоци чија цел е уништување на ВМРО-ДПМНЕ“

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва беше во посета на ОК на ВМРО-ДПМНЕ Карпош, каде оствари средба со голем број...