грција

Пронајдени се 25 резултати на тема „грција“
Вести

Грчка Сириза го кажа својот став за името на Македонија: Взаемно прифатливо решение со сложено име за целосна употреба

Во присуство на грчкиот премиер и претседател на партијата, Алексис Ципрас, политичкиот совет на СИРИЗА, денеска одржа состанок на кој...