ѓорѓе иванов

Пронајдени се 43 резултати на тема „ѓорѓе иванов“
Вести

Иванов го охрабрува Заев да ги достави предлогот за водење на преговори со уставна основа, нацртот и ставовите на делегацијата

Во недостиг на клучни документи, а со цел обезбедување на поширок консензус за прашањето за името, Претседателот на Република Македонија,...
Вести

Иванов: Процесот наликува на личен договор меѓу Заев и Ципрас, за тоа нема обезбедено национален консензус во Македонија

Претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов, денеска го прими Никола Димитров, министер за надворешни работи на Република...
Вести

Г.Г. Стефан: Духот на оваа наша славна Архиепископија беше тоа што му даваше утеха на нашиот народ и го крепеше да опстои

Одбележувањето на 1000-годишниот јубилеј на Охридската архиепископија е настан со кој би се гордеел секој народ и секоја помесна Црква,...