генерален секретар

Пронајдени се 6 резултати на тема „генерален секретар“
Вести

Јанушев: ВМРО-ДПМНЕ е обединето и сплотено, доаѓаме посилни од кога било порано секогаш на браникот на татковината

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев вчера го посети партискиот општински комитет во Велес, од каде порача дека партијата...
Вести

Јанушев: ВМРО-ДПМНЕ е најмоќната, најголемата и најбројната партија која секогаш е на браникот на татковината

Гостин во вестите на Канал 5 телевизија во вестите во 18 часот беше новиот генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, тој на граѓаните...