евровизија

Пронајдени се 52 резултати на тема „евровизија“
Познати

Се сеќавате на Сакис Рувас: Никако да остари, денес има четири деца, а кога ќе го видите гол на плажа ќе полудите (ФОТО)

  Речиси не постои човек во Европа што не се сеќава на грчкиот претставник на Евровизија пред повеќе од 10 години Сакис Рувас. Откако...
Музика

ОФИЦИЈАЛНО: Поради безбедносни причини Евровизија нема да се одржи во Ерусалим, еве го новиот град домаќин во 2019

Европската радиодифузна унија (ЕБУ) денес соопшти дека Тел Авив ќе биде град домаќин на 64. издание на „Евровизија“. По неколкумесечни...
Познати

И избега победата на Евровизија пред нос, но фановите не жалат- ги почести топлес на плажа, а нејзиниот задник ќе ве хипнотизира (ФОТО)

Пред само неколку месеци се одржа најпопуларното музичко шоу во Европа кое го следеше речиси целиот свет. Нема човек што не се сеќава...
Музика

Израел нема пари за Евровизија, утре истекува рокот за плаќање на гаранцијата од 12 милиони евра, еве кој ќе биде новиот домаќин

Главниот град на Австрија би можело да биде домаќин на Евросонг догодина, иако Израел победи на годинашниот Избор за песна на Евровизија,...
Познати

Пред осум години победи на Евровизија како тинејџерка- денес очите ќе ви испаднат кога ќе ја видите Лена без градник на себе (ФОТО)

Победничката на Евровизија од 2010 година речиси нема човек што не ја памети, како неа така и нејзината певлива песна која се уште до ден...
Музика

Судот ќе пресече: Доколку се докаже дека победничката песна на Евровизија е плагијат, Израел ќе го загуби изборот (ВИДЕО)

Победата на Израел на Евросонг 2018 е загрозена откако една од најголемите светски музички компании се закани дека ќе ги тужи композиторите...
Познати

Победникот на Евровизија стана татко- кога ќе видите што им порача да очекуваат фановите на Евровизија во 2038 година ќе се наежите (ФОТО)

Победникот на Евровизија од 2015 година Швеѓанецот Манс Зелмерлов пред неколку дена стана татко. Пејачот на песната  „Heroes“, кој пред...
Познати

Победила на Евровизија за Југославија и доживеала пекол- завршила во болница, а се повлекла од јавноста поради овој секс скандал

Поранешната пејачка Емилија Кокиќ која во 1989 година поведи на Евровизија со песната „Rock me“  на Југославија и ја донесе првата и единствена...
Познати

Израелскиот премиер не се додржа да не заигра- победничката на Евровизија се изненади од неговите танчерски способности (ВИДЕО)

Израелскиот премиер Бенџамин Натанјаху не можеше да и одолее на израелската победничка на Евровизија Нета Барзаилаи која и ја донесе...
Музика

Евровизиските фанови бесни на црногорскиот претставник: Ги навреди болните деца и жените, а сега се соочува со пекол (ФОТО)

Црногорскиот претставник на Евровизија Вања Радовановиќ, предизвика скандал откако ги навреди глувите и слепи деца дека за Божиќ добиваат...
Познати

Кипарската тигрица го освои второто место на Евровизија, а фановите ги почести со топлес фотографии од плажа (ФОТО)

Европската публика во саботата вечерта беше сложна- кипарската претставничка ја запали евровизиската сцена. Сексапилната Елени Фуреира...
Музика

Нема среќа- прво непознат маж и го прекина нејзиниот настап земајќи и го микрофонот, а сега преживува пекол (ВИДЕО)

Евровизија оваа година ја одбележа невиден скандал откако непознат маж се качи на сцената и и го грабна микрофонот на Англиската претставничка...
Музика

ИНЦИДЕНТ НА ЕВРОВИЗИЈА: Насилно упадна на сцената додека настапуваше Сури, погледнете што направи (ВИДЕО)

Еден човек упадна на сцената во Аптис Арената во Лисабон, каде што се одржуваше изборот за песна Евровизија, додека настапуваше претставничката...