Египет

Пронајдени се 28 резултати на тема „Египет“
Фудбал

ШОК ВО ЕГИПЕТ: Бесните навивачи го опколија домот на Салах, ѕвездата на Ливерпул изненадувачки излезе, а потоа… (ФОТО)

Ѕвездата на Египет и Ливерпул, Мохамед Салах доживеа непријатност по враќањето од Мундијалот во Русија. Имено, бесни навивачи Египет...
Фудбал

Салах му се доверил на претседателот на Египет: Еве каква е здравствената состојба на ѕвездата на Ливерпул пред стартот на Мундијалот

Фудбалер на Ливерпул Мохамед Салах му кажа на претседателот Абдел Фатах ал- Сиси дека добро се лекува од повредата на рамото. -Салах...