двојазичност

Пронајдени се 52 резултати на тема „двојазичност“
Вести

Каде се парите од Агенцијата за примена на јазикот: Сумите скроени за да си поделат големи плати, а работата им е за нула

Законот за двојазичноста сè уште не е објавен, а Владата за годинава тргна на страна многу пари за него. Каде е огромната сума која требаше...
Вести

„Несомнено“: Заев ветуваше дека униформите и парите нема да бидат да бидат двојазични, со законот за јазици се предвидени како двојазични

Полицијата ќе носи двојазични униформи, специјалците, посебните единици, мобилната Алфа, сообраќајната и редовниот полициски состав,...
Вести

Владиката Агатангел: Згрозен сум од насилството врз демократијата што го приреди Џафери, го поддржуваме претседателот Иванов

Православниот народ од Повардарската епархија е згрозен од насилството врз демократијата, приредена од Талат Џафери и неговите истомисленици...