драган тевдовски

Пронајдени се 23 резултати на тема „драган тевдовски“
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните од Тевдовски очекуваат одговори каде завршија стотиците милиони евра со кои ја задолжија Македонија во изминатата година

Граѓаните од Тевдовски очекуваат одговори каде завршија стотиците милиони евра со кои ја задолжија Република Македонија во изминатата...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: На Македонија и се случува економски геноцид, економска катастрофа во режија на Заев, Тевдовски и Анѓушев

Република Македонија на чело со СДСМ е пред економски колапс. Граѓаните живеат се потешко, а СДСМ им порачува на сиромашните дека повисоките...
Економија

Македонија во 2018 година задолжена за нови 310 милиони евра, капитални инвестиции нема, молк од Министерство за финансии

Долгот на Република Македонија оваа година го надмина прагот од 5 милијарди, во новата година со задолжувањето од пред два дена, Македонија...
Вести

Тевдовски стана „пишман аџија“- пред изборите ветуваше дека Македонија нема да се задолжува сега тврди дека мора да се задолжува

Револтирани граѓани на социјалните мрежи реагираат на неодамнешната изјава на министерот за финансии Драган Тевдовски каде тој вели...
Економија

Економско фијаско: Пад на проектираниот раст на БДП од 3,2 на 2,3 проценти, Македонија со најлоша прогноза од земјите на Западен Балкан

За само три месеци пад од скоро еден процент на проекциите за раст на БДП на Република Македонија. Во извештајот кој денеска беше презентиран...
Економија

Денес ново задолжување од 24 милиони евра: Владата на Заев за нецел месец ги задолжи граѓаните 597 милиони евра

Државата денес повторно ќе се задолжи. Владата предводена од Зоран Заев и Министерството за финансии со кое раководи Драган Тевдовски...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Од Нова година црното економско трио на СДСМ Заев, Тевдовски и Анѓушев ја задолжија државата за преку 570 милиони евра

ВМРО-ДПМНЕ: Од Нова година црното економско трио на СДСМ Заев, Тевдовски и Анѓушев ја задолжија државата за преку 570 милиони евра Од ВМРО-ДПМНЕ...