дожд

Пронајдени се 110 резултати на тема „дожд“
Вести

Детална временска прогноза за следната недела: Утре пороен дожд и грмежи, особено внимавајте што не очекува од среда

Времето претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне нестабилно, со локален дожд и грмежи. Ќе дува повремено засилен...
Вести

УХМР со вонредна временска прогноза за викендов- од понеделник пресврт во времето, особено подгответе се за среда и четврток

Времето денес претпладне променливо облачно со повеќе сончеви периоди во централните делови. Попладне ќе биде нестабилно, со локален...
Занимливости

Нов хит на интернет: Откако вчера не можеше да се влезе во автобус поради дождот, денес граѓаните со нова мака во автобусите (ВИДЕО)

Откако вчера Скопје го зафати големо невреме, на социјалните мрежи се појавија фотографии и видео кои ги насмеаја сите. Иако ситуацијата...