дожд

Пронајдени се 138 резултати на тема „дожд“
Вести

Во следните два дена очекувајте дожд, циклонската активност над Медитеранот ќе се почувствува во Македонија

Подрачјето на Македонија се наоѓа на периферија од циклонска активност над Медитеранот, која во наредните два дена ќе услови променливо...