деца

Пронајдени се 39 резултати на тема „деца“
Познати

Ќе се онесвестите кога ќе дознаете колку деца, раскошни куќи и луксузни автомобили имал Синан- кому ќе му припадне наследството?

Пејачот Синан Сакиќ почина на први јуни годинава во семејниот стан во Белград по кратко боледување. Но откако пејачот беше погребан...
Живот и стил

Трагала по својот татко половина век, а потоа ја открила шокантна вистина: Жената со која пораснала ѝ била поблиска од што мислела

Жената која пораснала во домот за незгрижени деца, 50 години трагала по својот биолошки татко, за на крајот да дознае дека нејзината најдобра...
Занимливости

Најмистериозното село на Балканот: На мештаните им починувале само машките деца, никој не знае зошто, сите се иселиле

Можеби звучи како едно од најповолните места за живеење, станува збор за босанското село Присојани. Има многу сончеви денови, на раб...
Вести

Јелена ги задавила своите мали деца, па ги запалила: Нивните тела ги оставила во складиште, а потоа ја откри полицијата (ФОТО)

Јелена Каримова, 27 годишна самохрана мајка од Новогород во Русија е обвинета дека ги убила и запалила своите две деца, а потоа нивните...
Живот и стил

Го нападнаа поради овој став, но тој со факти и детално образложи: Зошто мојата сопруга ја сакам повеќе од моите деца?

Писателот, сопруг и татко Мајк Бери на својот блог откри зошто неговата сопруга ја сака повеќе од децата. Некои луѓе го критикуваа, додека...