честитка

Пронајдени се 21 резултати на тема „честитка“
Вести

Мицкоски со честитка по повод празникот Голема Богородица: Нека денешниот ден биде сведок и пример дека со искрена волја, чисто срце и верба можни се големи работи

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, по повод празникот Успение на Пресвета Богородица упати честитка до Поглаварот на...
Вести

Заев со честитки за Курбан Бајрам: Да ја негуваме добрината кон другиот и да ја јакнеме заедницата како едно општество за сите

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев испрати писмо со честитки по повод празникот Курбан Бајрам до сите верници...
Вести

Мицкоски: Граѓаните се обединети во маката и во потребата за решавање на нивните проблеми, добрите дела не познаваат разлики

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски до поглаварот на Исламската заедница во Република Македонија Господин Реис Ул Улема,...
Вести

Иванов со честитка за Рамазан-Бајрам: Само заедно, искрени и сплотени ќе можеме да создадеме дела на кои ќе се гордат идните генерации

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов, по повод големиот муслимански празник Рамазан-бајрам, упати честитка до поглаварот...
Вести

Мицкоски со честитка по повод Свети Сава: Чествувањето на денешниот празник е порака за заедништво, почит и силна меѓусебна соработка

Почитувани припадници на Српската заедница во Република Македонија, дозволете ми во свое лично име и во име на ВМРО-ДПМНЕ, да Ве поздравам...
Вести

Мицкоски со честитка за Водици: Радоста, среќата и бериќетот да надвладеат на овој ден и во текот на целата година, Македонија мора да оди напред

Денес, славејќи го Христовото крштевање и нашето духовно раѓање, дозволете ми во мое лично име и во име ВМРО-ДПМНЕ, Вам лично, на Вашето...
Вести

Иванов со честитка за Божиќ: Ова е можност да градиме човечно, солидарно и праведно мултиетничко општество во кое ќе владеат праведни закони

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, упати честитка до поглаварот на Македонската православна црква – Охридска архиепископија,...
Вести

Мицкоски со честитка по повод Божиќ: Да се стави крај на омразата и да постои натпревар во правење на добри дела за граѓаните

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски упати честитка до Поглаварот на Македонската Православна Црква – Охридска Архиепископија,...