бујар османи

Пронајдени се 27 резултати на тема „бујар османи“
Вести

Претставници на ВМРО-ДПМНЕ на средба со Османи: Искажан сомнеж во капацитетите и волјата на актуелната влада да ги реализира преземените обврски

На барање на заменик претседателот на Владата на Р. Македонија Бујар Османи, беше реализирана средба со потпретседателот на ВМРО ДПМНЕ...
Вести

Османи молчи околу тврдењата на Николоски дека намерно ги закочува реформите во Република Македонија за да и помогне на Албанија

Вицепремиерот за евро интеграции во владата на Република Македонија, Бујар Османи без одговор околу тврдењата на потпретседателот...
Вести

Николоски со прашање до Османи: Дали намерно ги успорувате реформите во Македонија за да и помогнете на Албанија?

Во гостувањето во „Само Вистина“ на Канал 5 телевизија, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски кажа дека тие како партија...