бугарија

Пронајдени се 11 резултати на тема „бугарија“
Вести

Димитров лаже дека двете страни биле подеднакво незадоволни: Националистите од Софија го поддржаа договорот за менување на македонската историја

Никола Димитров ја лаже македонската јавност дека договорот ги покрива нашите најважни национални интереси и ниту ние, ниту Бугарија...
Вести

Бугарска „Дума“ го негира македонскиот јазик: Дали Заев ќе отвори можност за надминување на лингвистичката параноја и враќање кон заедничките корени на јазикот ?

Бугарскиот весник „Дума“ во долг текст под наслов „Што е тоа македонски јазик“, објаснува кога и како бил создаден книжевниот јазик...
Познати

Девојка на познат ММА борец од соседството позајмила десетици илјади евра за силикони, но од нејзините фотографии ќе се шокирате (ФОТО)

Станува збор за фатална русокоса, а воедно и девојка на познат ММА борец од Бугарија која позајмила 10 илјади евра како би ставила силикони...