божиќ

Пронајдени се 43 резултати на тема „божиќ“
Живот и стил

Самохрана мајка на 4 деца послужила тројца мажи, кога отишла да им наплати, останала во шок и се расплакала од среќа

Самохраната мајка на четири деца, Триша Марфи, од американската сојузна држава Мејн едвај спојува крај со крај. Покрај тоа што работи...
Познати

Лекарите се бореа за неговиот живот, а за Божиќ замина дома: Кога ќе ја видите дневната соба на Синан Сакиќ ќе ви се слоши (ФОТО)

Откако Синан Сакиќ поради проблеми со црниот дроб заврши во болница и лекарите се бореа за неговиот живот конечно за Божиќ објави убави...
Вести

Мицкоски со честитка до Емил Заев: Заедништвото треба да биде позитивниот пример кој треба да се следи и да се вреднува

Во овие празнични денови дозволете ми во свое име и во име на ВМРО-ДПМНЕ, Вам лично, на свештеништвото и на сите верници на Евангелистичко-методистичката...
Вести

Иванов со честитка за Божиќ: Ова е можност да градиме човечно, солидарно и праведно мултиетничко општество во кое ќе владеат праведни закони

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, упати честитка до поглаварот на Македонската православна црква – Охридска архиепископија,...
Вести

Мицкоски со честитка по повод Божиќ: Да се стави крај на омразата и да постои натпревар во правење на добри дела за граѓаните

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски упати честитка до Поглаварот на Македонската Православна Црква – Охридска Архиепископија,...