болест

Пронајдени се 18 резултати на тема „болест“
Живот и стил

Имам 23 години, а изгледав како да имам 60: Бев на работ на смртта, а тогаш се погледнав во огледало (ФОТО)

Хана Лукас (23), од Англија, која речиси умирала од анорексијата, денес е здрава, млада жена која сака да стане учител или да работи во ментална...
Вести

Беше родена како девојче-сирена и лекарите мислеа дека ќе умре: Како изгледа денес малата Милагрос? (ВИДЕО)

Приказната за девојчето – сирена навистина звучи како бајка. Само на Милагрос на помош и дојде хирург, а не пријател од морското дно. Малечката...
Познати

Пејачот се бореше за живот, сите мислеа дека никогаш нема да пее: Откако излезе од болница ги воодушеви сите (ВИДЕО)

Доколку некој се сомневал, сега е јасно – Синан се врати на сцената, а снимката на неговата прва проба по операцијата ги воодушеви сите...
Познати

Лекарите се бореа за неговиот живот, а за Божиќ замина дома: Кога ќе ја видите дневната соба на Синан Сакиќ ќе ви се слоши (ФОТО)

Откако Синан Сакиќ поради проблеми со црниот дроб заврши во болница и лекарите се бореа за неговиот живот конечно за Божиќ објави убави...
Занимливости

100 години од болеста која ја разори планетата: Вирусот однел повеќе животи отколку Првата светска војна, луѓето умирале во страшни маки

Оваа година, светот ќе ја одбележи стогодишнината од појавата на шпанскиот грип, најразорната епидемија во човековата историја. Шпанскиот...