болест

Пронајдени се 57 резултати на тема „болест“
Живот и стил

Симптомите на оваа болест се слични на грип: Милиони не знаат дека ја имаат, а може да ви го уништи животот

Повеќе од 80 проценти од луѓето инфицирани со херпес имаат симптоми на мачнина, грозница и болка во мускулите, во првите стадиуми од инфицираноста,...
Живот и стил

Има 29 години, а досега умрел 9 пати: Постојано го враќале во живот, а докторите се изненадени како сè уште е жив (ВИДЕО)

Џејми Пул живее сосема нормален живот, има 29 години, но од останатите врсници се разликува по тоа што има срцев застој па неговото срце...
Познати

Ангелите заминаа во октомври: Една година од смртта на пејачката, а оваа фотографија со Тоше особено им е драга на Македонците

Денеска се навршува една година од смртта на пејачката Азра Колаковиќ, позната како Дона Арес која почина минатиот октомври по тешката...
Живот и стил

Три месеци ги игнорирав овие симптоми затоа што тоа на сите им се случува: Тек на лекар ја дознав ужасната вистина (ФОТО)

31 годишната Шери Хагер секојдневно минувала низ здравствени тегоби кои помалку или повеќе ги мачат поголемиот број од луѓето. Честа...
Живот и стил

Го очекуваше најубавиот момент во животот, а сега преживува пекол: Во бременоста имала болки, а после следувала кобна дијагноза

Таша Бартон (36) од Хартфордшир, во текот на бременоста имала стомачни тегоби, но не им обрнувала премногу внимание, мислејќи дека сето...
Познати

Илјадниците коментари не стивнуваат: Марина Туцаковиќ фотографирана на летување, еве како изгледа по битката со болеста (ФОТО)

Текстописецот на голем број хитови, Марина Туцаковиќ во јануари годинава дозна дека е тешко болна, а по операцијата во Клиника за онкологија...
Фудбал

Фудбалскиот свет во неверување: Поради леукемија голманот директно од СП во Русија во болнички кревет и пензионирање (ФОТО)

Голманот на Вулверхемптон, Карл Икеме, одлучи да ја заврши професионалната кариера, откако минатото лето му беше дијагностицирана акутна...
Познати

Голем борец: Марина Туцаковиќ објави загрижувачка фотографија, но фановите веруваат дека таа ќе ја победи болеста (ФОТО)

Марина Туцаковиќ веќе со месеци се бори против лоша болест, а неа ниту во еден момент не ја напушти оптимизмот за оздравување. Тоа познатиот...
Занимливости

Лекарот и рекол дека нејзините симптоми не се сериозни: Потоа прочитала текст на Фејсбук и открила дека има тешка болест

Мари Амору од Австралија со помош на Фејсбук успеала да открие дека има тешка болест. На неа и е дијагностициран синдром на полицистички...