билјана ванковска

Пронајдени се 19 резултати на тема „билјана ванковска“
Вести

Ванковска: Може да се урла кога Македонец ќе убие Македонец или Албанец, но кога сторителот е Албанец, владее амнестија или тотален молк

Професорката Билјана Ванковска револтирана од реакцијата на власта по смртта на младото момче Никола Саздовски кој беше претепан од...
Вести

Ванковска: Кога беше пучот врз Ердоган активисти на СДСМ навиваа да биде згазен, сега Заев насмеан до уши ќе се слика со него

Се сеќавам онаа вечер додека траеше обидот за преврат на Ердоган, како симпатизерите и активистите на СДСМ паѓаа во транс, врескаа на...
Вести

Ванковска: Собранието не не’ удостои со јавна расправа за Законот за јазици, сега ќе си играме демократија и јавност

Професорката Билјана Ванковска на социјалните мрежи се огласи го изгласувањето на Законот за јазици во Собранието. -Зборував пред малку...