бебе

Пронајдени се 73 резултати на тема „бебе“
Познати

Горда мајка и страсна навивачка на Мексико- Ева Лонгорија објави преслатка фотографија од новородениот син која ги разнежни сите (ФОТО)

Актерката Ева Лонгорија која е најпозната по улогата во серијата „очајни домаќинки“ по прв пат стана мајка пред неколку денови на...
Занимливости

Вистинско чудо: Бебе преживеало во куп ѓубре, замотано во пластична кеса било оставено на депонија (ВИДЕО)

Засега не е познато како спасувачите знаеле дека бебето е оставено во ѓубре, ни каде се наоѓа неговата мајка. Новороденчето кое е оставено...
Вести

Мајка монструм: 19 годишната Сара ги прегазила своето бебе и момче, девојчето во болница им подлегнало на повредите

Бебенце старо 7 месеци почина откако според наводите на полицијата, нејзината 19 годишна мајка со автомобил поминала преку татко на девојчето...
Занимливости

Ќе ви се скамени срцето: Бебе се борело под водата за својот живот, а тоа што се случи на крајот го осудуваат многумина (ВИДЕО)

Седум месечно бебе во моментов се наоѓа на интензивна нега откако помина 46 секунди под вода, додека никој не го забележа и беше спасено...
Познати

Голема трагедија во домот на ракометарот- сега му почина бебето, а пред еден месец го погреба и дедо му кој беше познат музичар (ФОТО)

Ивана Николиќ, свршеницата на ракометарот Недељко  Неџа Јовановиќ, која поради предвременото пораѓање во 22 недела од бременоста го...
Познати

Сите ја паметат од „операција триумф“- пред неколку денови се породи, а сопругот со еден детаљ откри голема тајна за бебето (ФОТО)

Пејачката Ана Бебиќ која на јавноста и е позната по учеството во реалното шоу „операција триумф“ се породи пред неколку денови и на...
Занимливости

Куче расплака бебе па сакаше да се извини: И ја зема играчката, а потоа го направи ова- неговото извинување стана хит (ВИДЕО)

Кривицата е една од оние работи кои имаат силно влијание на нас од време на време. Тоа чувство на кривица не ги погодува само луѓето,...