Барселона

Пронајдени се 103 резултати на тема „Барселона“
Вести

Каталонците ги преплавија улиците на Барселона: Повеќе од милион луѓе повторно побараа отцепување од Шпанија (ВИДЕО)

Повеќе од милион луѓе излегоа на улиците на Барселона по повод одбележувањето на Диада, денот, денот на падот на градот под контрола...
Вести

Барселона денеска ќе „гори“: Каталонците слават свој национален празник, Мадрид праќа полициски сили (ВИДЕО)

Денеска во Каталонија се слави Диада, националниот каталонски празник, кој ќе собере најмалку половина милион учесници. Претседателката...