алкохол

Пронајдени се 20 резултати на тема „алкохол“
Познати

Не ги послуша строгите забрани на докторите: По тешката операција на срце, Џеј мора да побара помош поради страшен проблем

На Џеј Рамадановски, по тешката операција на срце која ја имаше во октомври минатата година, лекарите строго му забранија да консумира...
Познати

Не ми се потребни седативи: Лепа Брена призна дека пие различни алкохоли во исто време, а се ќе ви стане јасно кога ќе ја дознаете причината

Пејачката Лепа Брена заедно со своето семејство веќе неколку денови е на заслужен одмор во Тајланд, а на семејството им се придружи...
Занимливости

Снаодливи луѓе: Во оваа земја алкохолот е забранет дури и за Нова година, но тие најдоа одличен начин да ги изиграат правилата (ФОТО)

Група Новозеланѓани во неделата попладне направиле мало песочно островче кај градот Таируа на полустровот Коромадел, како би избегнале...
Фудбал

Кралот на пороците отиде чекор подалеку: Големата фудбалска ѕвезда со цигари и алкохол ја прослави Новата година, го очекува казна (ВИДЕО)

Жал ми е поради се што се случи. Сакам да се забавувам со пријателите и славев Нова година, но отидов предалеку… Не сакав да оставам...