александар вучиќ

Пронајдени се 14 резултати на тема „александар вучиќ“
Регион

Вучиќ: Немам поголема ноќна мора од бројките за падот на наталитетот, а демографијата и Косово се нашите најголеми проблеми

Нискиот наталитет и прашањето со Косово, за српскиот претседател Александар Вучиќ, се најголем проблем со кој државата денес се соочува. Бројките...
Вести

Мицкоски-Вучиќ: Иднината на Балканот е во прогресивните политичари кои умеат да ги заштитат државните интереси и да придонесат за градење на интегрирани општества

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес во Белград заедно со потпретседателот Александар Николоски оствари средба со...
Регион

Вучиќ: Убиството на Ивановиќ е терористички акт, ако извршителите не ги пронајдат оние кои мораат, ние ќе го направиме тоа

Убиството на Оливер Ивановиќ е терористички акт и Србија кон тој акт така и ќе се однесува, изјави претседателот на Србија. Обраќајќи...