27 април

Пронајдени се 22 резултати на тема „27 април“
Вести

Македонска трагедија: Актери и режисери се носат со полициска придружба, а убијците од масакрот кај Смилковското езеро слободно парадираат

Македонија веројатно е единствена држава на Европскиот континент, држава која е дел од западната цивилизација која во затворите има...
Вести

Власта ќе суди уметници, оперски пејач, режисер, пратеници за тероризам, додека вистинските терористи се на слобода

Денеска во Основниот суд Скопје 1 продолжува судењето на обвинетите за тероризам поради настаните од 27 април во Собранието на Република...
Вести

Мицкоски: Потребна е амнестија за луѓето од 27 април, на ова лудило на политички реваншизам мора еднаш да му дојде крајот

Поради потребата за рушење на самодовербата на народот и државата се и политичките прогони, рече на денешниот мирен марш во Струмица,...
Вести

Мицкоски: Ако се работело за организирано сценарио на 27 април, тогаш видете кој профитираше, СДСМ од опозиција стана власт

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното гостувањето на емисијата Клик Плус на ТВ21 рече дека најголемиот губитник...
Вести

Потресна порака од Игор Божиновски до својата сопруга Елена во затворот Шутка, мајка на 2 мали деца: Денот не е ден без тебе, недостасуваш, те чекаме

Денот не е ден без тебе! Недостасуваш! Неправдата ни ја зема радоста, со овие зборови започнува потресната порака на Игор Божиновски...