Македонија гореше, куќите пеплосани, епидемија во Гостиварско, а Заев, Николовски, Таравари, Мерко, Шекеринска и останатите министри тераа одмор и го оставија народот без помош

Вести

Еден од најстрашните пожари кои ја погодија Македонија се случи во Поречието кај селото Могилец. Таму пожарот...

Дождот го прекина фијаското на Владата, штетата е огромна: Заев загубен, Николовски на плажа, Аднан Џаферовски неспособен од првиот ден

Вести

Додека владините министри и директори, на чело со надлежниот министер за земјоделство, шумарство и водостопанство...

Револт кон Владата на Заев во Крива Паланка: Горат куќи плевни и шума, а министерот за шумарство Љупчо Николовски си отишол на одмор во Шпанија

Вести

Изминатите 24 часа на подрачјето на Крива Паланка се случиле два пожари, од кои едниот сè уште не е ликвидиран. Од...

Окупаторите продолжуваат со насилство: Талат Џафери и СДСМ повторно ја повикаа полицијата на Заев и Спасовски во Собранието, тотално се игнорираат обврските од Деловникот

Вести

Џафери надвор од сите правила и сите членови на Деловникот на Собранието одби да даде пауза на легитимно барање...

​Партнерите на СДСМ објаснуваат што Заев потпиша во црниот договор со Бугарија: „Македонија е измислица на Белград и титова Југославија“

Вести

Министерот за одбрана на Бугарија и лидер на националистичката ВМРО-БНД Красимир Каракачанов зборувајќи за договорот...

Каракачанов открива што потпиша неспособниот СДСМ: Ако не се сложиме дека Гоце Делчев и Илинденците се Бугари, ќе има меѓународни последици

Вести

Каракачанов во интервју за бугарската Нова ТВ соопшти дека договорот кој се случил поради храброста на Заев ќе...

ОО СДСМ Гостивар: Хаос во базата, членството разочарано, револт кон централата, јавно оградување од кадровската политика на Заев и Кирацовски

Вести

Во моментот се случува општ хаос во базата на СДСМ, а резултатот е масовно разочарување на членството на СДСМ. Последен...

Ѓорчев: Со новата стратегија на Владата на Заев и Царовска, Македонија станува земја за траен претстој на голем број на бегалци и мигранти

Политика

Тој кажа дека на оваа прес конференција сака да упати неколку пораки. -Владата на Зоран Заев и министерката за...

Повторно си го погази зборот: Заев потврди дека казни за непочитување на двојазичноста ќе има – 5.000 евра за институции, 5 плати за службеници

Вести

Заев на премиерската функција дојде без довербата од граѓаните кои го поразија на последните избори, па поради...

Отворено писмо од Димовски до Заев и Тевдовски: Недозволиво е Владата, МФ и парламентарното мнозинство да ги игнорираат потребите на 454.577 граѓани, застапувани од 51 пратеник

Политика

-Во име на пратениците на ВМРО-ДПМНЕ и Колицијата „За подобра Македонија“, остро реагирам на неприфаќањето на...