vmro dpmne

ВМРО-ДПМНЕ: Незаконското одредување притвор под притисок на СЈО и Заев, на сопственикот на ТВ НОВА дополнително ќе ја продлабочи политичката криза во земјата

Вести

Во продолжение следува интегрален текст од соопштението на ВМРО-ДПМНЕ Оваа постапка има три јасни цели: прво притисок...