ВМРО-ДПМНЕ: Катастрофалната економска политика која ја спроведува СДС сега сака да ја покрие со казни и притисоци врз фирмите и локалите во Македонија

Вести

Зоран Заев, Вицето, Кочо Анѓушев и останатите од криминална врхушка на власта мора да продолжат со расипништвото...

Костовски: СДС со законот за двојазичност предвидува двојазични пари, униформи на полицијата, пожарникарите и здравствените работници

Вести

СДС воведува нефункционална двојазичност во цела држава спротивно на Уставот. ВМРО-ДПМНЕ таков закон не поддржува,...

Заев велеше дека двојазичноста и Tиранската платформа е само во главата на Груевски, а пратениците на СДСМ гласаа за двојазична држава, пратениците на ВМРО-ДПМНЕ остро против

Вести

Иако Зоран Заев цврсто тврдеше дека двојазичноста и тиранската платформа се само во главата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДС ги потценува граѓаните зошто мисли дека нема да се сетат дека проектот топлификација Битола е обмислен и изработен од ВМРО-ДПМНЕ (ФОТО)

Вести

СДСМ ги потценува граѓаните зошто мисли дека имаат кратко паметење и нема да се сетат дека проектот топлификација...

По договорот за добрососедство кој го потпиша СДСМ, Бугарите ги возобновуваат спомениците на Сан-Стефанска Бугарија во која е цела Македонија

Вести

Споменикот во форма на лав кој држи штит на кој е нацртана мапата на Сан-Стефанска Бугарија во која потпаѓа комплетно...