НОВА ТРАГЕДИЈА: Починаа 3 бебиња на гинекологија, а министерот Таравари и директорката Јовановска блиска до Заев без одговорност

Вести

Пациентката И.М. била хоспитализирана на 21 август на Клиниката за гинекологија и акушерство поради болки во абдоменот. Истиот...

Трагедија и срамота: Симница и Гостивар во грч и страв од епидемијата ќе одат на погреби, Таравари си тера посета во странство со изјава од хотелот, Заев незаинтересиран

Вести

Додека министерот за здравство Арбен Таравари е во посета на САД, каде што од хотел даде изјава до граѓаните, во...